Nasz zespół.
Nasz zespół tworzy kadra wyspecjalizowanych terapeutów. Wiemy, że praca z dzieckiem wymaga nie tylko kierunkowego wykształcenia, ale przede wszystkim doświadczenia, które zdobywa się latami. Nasi specjaliści stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i sympozjach, a ich praca podlega superwizji. Tworząc zgrany zespół, ściśle ze sobą współpracują, zapewniając naszym pacjentom wszechstronną opiekę. To ludzie pełni zaangażowania, pasji i ciepła do pracy z najmłodszymi oraz ich rodzinami.


Kazimiera Kamińska (Szuba)
Skończyła studia z zakresu Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii, Terapii Integracji Sensorycznej oraz Terapii Pedagogicznej z Rewalidacją Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Terapeutka Integracji Sensorycznej (SI), terapeutka pedagogiczna, nauczycielka wychowania fizycznego, fizjoterapeutka, instruktorka nauki pływania.
Kazimiera o sobie:

Martyna Zwierzak-Powroźnik
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ukończyła dietetykę kliniczną, a następnie poszerzając swoje kwalifikacje, dietetykę pediatryczną. Specjalizuje się przede wszystkim w żywieniu dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży i mam karmiących. Wciąż się rozwija biorąc udział w wielu szkoleniach, m.in.:
Szkolenie dla profesjonalistów Laktacja i Żywienie Niemowląt, Odżywianie kobiet w ciąży i w czasie laktacji, Choroby dietozależne – lekarz i dietetyk – naczynia połączone, Dietetyka kliniczna – insulinooporność i zespół PCOS, Żywienie dziecka wczoraj i dziś , Żywienie w cukrzycy typu I.
Martyna o sobie:

Agnieszka Rak
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej, organizowany przez WTTS Poznań, a także kurs doskonalący dla profesjonalistów, uprawniający do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych wg programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (cz.1).
Członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu rozwoju psychospołecznego dzieci, zaburzeń więzi oraz zaburzeń okresu dziecięcego i adolescencji.
Agnieszka o sobie:

Bożena Mikłasz-Sendecka
Z zawodu jestem logopedą i tłumaczem języków południowosłowiańskich. Specjalizuję się w diagnozie i
Na co dzień zajmuję się diagnozą oraz terapią dzieci
i dorosłych. Pracuję z pacjentami wentylowanymi mechanicznie.

Krystyna Buszman
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Psycholog i psychoterapeuta. Nauczyciel akademicki, autorka i współautorka publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu wystąpień konferencyjnych z zakresu psychologii klinicznej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się szczególnie wokół badania czynników pomagających osobom z zaburzeniami odżywiania w powrocie do zdrowia. Ukończyła całościowe szkolenia przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w podejściu psychodynamicznym i z elementami psychodramy. Pasja do zgłębiania tajników ludzkiego mózgu zaowocowała ukończeniem, z wyróżnieniem studiów podyplomowych z zakresu neuropsychologii klinicznej oraz szkoleń z diagnozy neuropsychologicznej dzieci. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz w superwizji.
Krystyna o sobie:

Lek. Jarosław Sak

Sara Żytyńska
Swoje doświadczenie zdobywałam w:

Ewa Falkiewicz
Wykształcenie zdobywała na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie i Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od momentu ukończenia studiów nieprzerwanie pracuje jako fizjoterapeuta dziecięcy.
Wiedzę i umiejętności poszerza podczas szkoleń, kursów oraz konferencji związanych z fizjoterapią pediatryczną.
Podczas terapii zależy jej przede wszystkim na zbudowaniu dobrej relacji zarówno z małymi pacjentami, jak i ich rodzicami oraz opiekunami.
Prywatnie miłośniczka teatru, muzyki i kotów
Ukończone kursy i szkolenia:
- Fizjoterapia dzieci i niemowląt (moduł I, II)
- Wady postawy u dzieci i młodzieży
- Niemowlęta- wizyta patronażowa
- Niemowlęta badanie- założenia wizyty patronażowej
- Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7lat)
- Trening wibracyjny jako wspomaganie terapii neurorozwojowej
- Mały sportowiec
- Terapia EEG Biofeedback
- Fizjoterapia w chorobach rzadkich
- Interpretacja wyników podstawowych badań klinicznych w populacji dziecięcej
- Farmakoterapia w pediatrii
- Ortotyka dziecięca
- Wykorzystanie medycyny fizykalnej i balneologii w pediatrii
- Komunikacja alternatywna i wspomagająca we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka
- Szkolenie „W jaki sposób obserwować dziecko by nie przeoczyć objawów zaburzenia przetwarzania sensorycznego i jak wspierać bazowe systemy sensoryczne”
- Funkcjonalny trening medyczny
- Trening funkcjonalny- moduł I
- Kinesiology taping
- Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn
- Praca z tkanką łączną w terapii blizn
- Postępowanie fizjoterapeutyczne w chorobie zwyrodnieniowej stawów
- Wczesna diagnostyka i terapia chorób zwyrodnieniowych u młodych osób
- Wprowadzenie do badania elektrokardiograficznego dla fizjoterapeutów
- Badanie elektrokardiograficzne w pediatrii

Anna Lewandowska
Urszula
Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z fizjoterapii na AWF w Katowicach jak również studia podyplomowe “Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego.
Jestem certyfikowanym terapeutą NDT Bobath jak również Bobath Baby. Od zawsze chciałam
pracować z dziećmi-zaczynałam pracę od dzieci starszych, a obecnie zajmuję się głównie
terapią z niemowlętami.
Nadal poszerzam swoją wiedzę i doskonalę się na kursach i warsztatach aby prowadzona
przeze mnie terapia NDT była jak najbardziej efektywna.
Agnieszka Grabiec
Maria Kosicka
Aurelia Seidel
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Nauk o Zdrowiu. Ukończyła studia z zakresu Fizjoterapii, Terapii Integracji Sensorycznej oraz Przygotowania Pedagogicznego. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu rozwoju motorycznego dzieci oraz kinesiotapingu.
Jestem fizjoterapeutką oraz terapeutką integracji sensorycznej z przygotowaniem pedagogicznym. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii w różnych placówkach. Pracuję głównie z dziećmi z zaburzeniami psychomotorycznymi oraz problemami w obszarze modulacji i przetwarzania bodźców sensorycznych . W czasie zajęć staram się łączyć metody z zakresu Fizjoterapii i Integracji Sensorycznej. Moim celem jest jak największe zaangażowanie dziecka w terapię i sprawienie by była ona pozytywnym doświadczeniem.
Chętnie rozwijam się w nowych kierunkach, a praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Uczestniczę w kursach oraz warsztatach co pozwala mi na systematyczny rozwój, a co za tym idzie lepsze efekty współpracy z małym pacjentem.
Prywatnie jestem żoną i mamą nieokiełznanych bliźniaków. Lubię spędzać czas z rodziną. Wspólnie organizujemy wycieczki rowerowe i wyprawy na place zabaw. Doceniam dobre filmy, książki i seriale.
Anna Niechaj
Obsługa pacjenta
Człowiek od zadań specjalnych :)